presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Agjenda e Presidentes Jahjaga për datën 27 mars

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga takohet me z. Štefan Füle, Komisioner për Zgjerim i Bashkimit Evropian.
 
Dita: E martë, 27 mars
Koha: 09:20
Vendi: Kabineti i Presidentes, C-101
 
(Nga ky takim mediat mund të marrin vetëm pamje.)

*****************

Nën udhëheqjen e Presidentes së Republikës së Kosovës, zonjës Atifete Jahjaga, mbahet takimi inaugurues i Këshillit Kombëtar për Integrim Evropian. Në takim marrin pjesë edhe z.Štefan Füle, Komisioner për Zgjerim i BE-së, z.Jakup Krasniqi, Kryetar i Kuvendit të Republikës së Kosovës, z.Hashim Thaçi, Kryeministër i Republikës së Kosovës, zyrtarë të tjerë të lartë të institucioneve të vendit, udhëheqës të partive politike, si dhe përfaqësues të shoqërisë civile.
 
Dita: E martë, 27 mars
Koha: 10:00
Vendi: Kuvendi i Kosovës, Salla C-203
 
(Pjesa e parë e takimit do të jetë e hapur për media, ndërsa pas takimit do të ketë prononcime për media.)

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN

This site is registered on wpml.org as a development site.