presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Zotëria i Parë i ftuar në pritjen e organizuar nga Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara

Zoëtria i Parë i Republikës së Kosovës, Prindon Sadriu mori pjesë në pritjen e organizuar nga Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Dr. Jill Biden në kuadër të Javës së Lartë të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara.

Në bashkëbisedim me Dr. Biden, Zotëria i Parë e ka shprehur mirënjohen e thellë për mbështetjen e SHBA-ve, si dhe për raportin unik të ndërtuar ndër vite. Po ashtu, është konfirmuar edhe lidhja e veçantë që familja Biden e ka me Kosovën, ndërsa të dyja palët kanë diskutuar edhe për mundësitë për fuqizim akoma më të thellë të raporteve ndërmjet dy vendeve. Me këtë rast, Zotëria i parë e ka theksuar edhe njëherë se Kosova do të ishte e nderuar me një vizitë të familjes presidenciale në të ardhmen e afërt.

Në këtë pritje, Zotëria i Parë është takuar dhe ka pas rastin të bashkëbisedoj edhe me Zonjat e Para dhe zyrtarë nga vendet mike, por edhe ato jonjohëse.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.