presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Urimi i Presidentes Osmani për Ditën e Ashkalinjve

Sot, shënojmë Ditën e Ashkalinjve. 

Ashkalinjtë në Kosovë janë një ndër komunitetet më të vjetra, vlerat dhe kultura e të cilëve është pjesë e rëndësishme e identitetit kulturor të Kosovës.  

Si institucione do të kujdesemi përherë që identiteti i tyre të ruhet dhe që bashkë me ta të kontribuojmë në ndërtimin e jetës së përbashkët. 

Urime ditën e tyre të gjithë ashkalinjve të Kosovës!

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.