presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

U.D i Presidentit të Republikës së Kosovës, dr. Jakup Krasniqi uroi myftiun Tërnava

Ushtruesi i Detyrës së Presidentit të Republikës së Kosovës, dr. Jakup Krasniqi uroi sot myftiun e Kosovës, Naim Tërnava, me rastin e festës së Kurban Bajramit.

Në urim thuhet: “Me rastin e festës së Kurban Bajramit, ju uroj juve Shkëlqesi dhe gjithë besimtarët myslimanë të Republikës së Kosovës Uroj që kjo festë të kalojë në frymë gëzimi, hareje e solidariteti.  Le të jetë kjo festë edhe një rast për të shpalosur edhe më thellë ndjenjat e dashurisë, respektit, harmonisë dhe vullnetit të qytetarëve tanë për të sjellë edhe më shumë lumturi, paqe dhe mbarësi në familjet tona”. 

This site is registered on wpml.org as a development site.