presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Të dekoruarit me Urdhrin për Paqe, Demokraci dhe Humanizëm “Dr. Ibrahim Rugova”

Urdhri Për Paqe, Demokraci Dhe Humanizëm “Dr. Ibrahim Rugova”, u jepet personave vepra jetësore e të cilëve cilësohet si kontribut i veçantë për ndërtimin e paqes, zhvillimin e demokracisë dhe kultivimin e Humanizmit Radhitja sipas alfabetit: Nekibe Kelmendi  –  Urdhri për Paqe, Demokraci dhe Humanizëm “Dr. Ibrahim Rugova”Viktor Meier  –  Urdhri për Paqe, Demokraci dhe Humanizëm “Dr. Ibrahim Rugova”

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.