presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Sot, u mbajt Ceremonia e inaugurimit të Presidentes së Republikës së Kosovës, dr. Vjosa Osmani – Sadriu.

Ceremonia nisi fillimisht me arritjen e Presidentes së Republikës së Kosovës, Sh.S. Vjosa Osmani Sadriu, në sheshin “Ibrahim Rugova”, ku u prit nga Kryetari i Kuvendit, z. Glauk Konjufca.

Më pas u zhvillua ceremonia e revistës së trupave të Togut Ceremonial të Forcës së Sigurisë së Kosovës. Pas kësaj, kryetari Konjufca i dorëzoi Presidentes Osmani Kushtetutën e Republikës së Kosovës.

Kjo ceremoni u zhvillua me një numër simbolik të të ftuarve, për shkak të situatës me pandeminë Covid-19.

Në të kanë marrë pjesë ambasadorët e shteteve të Quintit, kryeministri Albin Kurti dhe disa prej ministrave të Qeverisë së Kosovës. 

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.