presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Republika Çeke vendosi marrëdhënie të plota diplomatike me Republikën e Kosovës

Presidenti i Republikës së Kosovës, dr. Fatmir Sejdiu, sot mori një letër nga ministri i Punëve të Jashtme i Republikës Çeke, z. Karel Schwarzemberg, me të cilën ai e njofton Presidentin Sejdiu për vendosjen e marrëdhënieve të plota diplomatike në mes të Republikës Çeke dhe Republikës së Kosovës.

Njëherësh, ai e informoi Presidentin Sejdiu se detajet lidhur me marrëdhëniet diplomatike mes dy vendeve do të diskutohen në mes të Ministrive të Punëve të Jashtme të dy vendeve respektive. 

This site is registered on wpml.org as a development site.