presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja uron kryeministrin Xhaferi: Dita e sotme shënon një moment të rëndësishëm për të gjithë shqiptarët në Maqedoninë e Veriut

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka uruar kryeministrin e sapozgjedhur të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi.

Postimi i plotë i Presidentes Osmani:

Urime, Kryeministër Talat Xhaferi!

Dita e sotme shënon një moment të rëndësishëm për të gjithë shqiptarët në Maqedoninë e Veriut, duke reflektuar kontributin e tyre jetik në shtetësinë e vendit dhe rrugëtimin drejt integrimit euroatlantik.

I uroj qeverisë dhe të gjitha institucioneve të Maqedonisë së Veriut suksese.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.