presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja: Rreth 1600 të zhdukur me dhunë akoma na mungojnë, shumë prej tyre fëmijë që ua morën nënave nga djepi

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka bërë nderime tek Memoriali për të Pagjeturit.

Postimi i plotë i Presidentes Osmani:

Rreth 1600 te zhdukur me dhunë akoma na mungojnë. Shumë prej tyre fëmijë që ua morën nënave nga djepi.

Serbia akoma fle mbi varreza masive e refuzon t’i hapë arkivat ku gjinden informatat për më të dashurit tanë.

Por e vërteta dhe drejtësia do të triumfojnë sërish!

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.