presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Osmani vizitoi kompaninë “Magic Ice”, në Lipjan

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka vizituar sot kompaninë “Magic Ice”, në Lipjan.

Postimi i plotë i Presidentes Osmani:

Bizneset e udhëhequra nga gratë si Syzana dëshmojnë më së miri lidershipin dinamik dhe shpirtin sipërmarrës të grave në këtë industri.

Akullore, kos, djathë, speca me ajkë e kaçkavall, të gjitha produkte “Made in Kosova”. 🇽🇰

Me mbi 100 të punësuar, nga të cilët 90% janë gra, kompanitë si Magic Ice janë model për zhvillim të qëndrueshëm, në funksion të mirëqenies qytetare, por edhe të shtetit.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.