presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Osmani vizitoi Klinikën e Onkologjisë në QKUK, me ç’rast dhuroi 100 proteza të gjirit për gratë e prekura nga kanceri i gjirit

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka vizituar sot Klinikën e Onkologjisë në QKUK, në kuadër të Muajit Ndërkombëtar të Luftimit të Kancerit të Gjirit.

Me këtë rast, Presidentja Osmani i ka dhuruar kësaj Klinike 100 proteza të gjirit për gratë e prekura nga kanceri i gjirit.

“Në kuadër të Muajit Ndërkombëtar të Luftimit të Kancerit të Gjirit, vizitova sot Klinikën e Onkologjisë në QKUK, së cilës ia dhuruam 100 proteza të gjirit për gratë e prekura nga kanceri i gjirit ndërkaq në vitet në vijim do ta rrisim këtë përkrahje”, ka thënë Presidentja Osmani.

Në vijim gjeni të plotë postimin e Presidentes Osmani:

Muaji Rozë është një muaj në të cilin duhet ta shprehim solidaritetin, t'i shtojmë përpjekjet, e ta sensibilizojmë secilën grua për rrezikun nga kanceri i gjirit. Identifikimi i hershëm shpëton jetë.

Në kuadër të Muajit Ndërkombëtar të Luftimit të Kancerit të Gjirit, vizitova sot Klinikën e Onkologjisë në QKUK, së cilës ia dhuruam 100 proteza të gjirit për gratë e prekura nga kanceri i gjirit ndërkaq në vitet në vijim do ta rrisim këtë përkrahje.

Prioritet duhet të jetë parandalimi, reduktimi i vdekjeve të parakohshme, krahas zbulimit të hershëm, sikurse edhe përmirësimi i cilësisë së jetës dhe trajtimit të të prekurve nga kjo sëmundje.

Na duhen 12 muaj rozë që jetën ta bëjmë më të mirë me njerëzit tanë bashkërisht!

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.