presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Osmani uron Zvicrën për Ditën Kombëtare: Do të vazhdojmë të forcojmë lidhjen midis vendeve tona

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka uruar Zvicrën për Ditën Kombëtare.

“Gëzuar Ditën Kombëtare Presidentit Alain Berset dhe miqve tanë zviceranë! Zvicra është partneri ynë i kamotshëm dhe një përkrahës i zellshëm i popullit të Kosovës. Së bashku, ne do të vazhdojmë të forcojmë lidhjen midis vendeve tona, me diasporën tonë e cila luan një rol thelbësor”, ka shkruar Presidentja Osmani.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.