presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Osmani uron Presidentin e Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, për fitoren në zgjedhjet presidenciale

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar Presidentin e Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, për fitoren në zgjedhjet e sotme presidenciale.

Presidentja Osmani, në emër të popullit të Republikës së Kosovës, ka uruar Presidentin Erdoğan, duke shprehur gatishmërinë që të vazhdohet puna e përbashkët për ta thelluar bashkëpunimin dhe për ta forcuar partneritetin në mes të dy shteteve.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.