presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Osmani uron komunitetin boshnjak për Ditën Botërore të Boshnjakëve

Presidentja e Republikës së Kosovës, ka uruar komunitetin boshnjak me rastin e Ditës Botërore e Boshnjakëve.

“Ua uroj këtë ditë dhe i përgëzoj. Ata e pasurojnë diversitetin kulturor tonin, bashkë me komunitetet e tjera. Populli i Kosovës u është mirënjohës atyre për kontributin historik në promovimin e vlerave të përbashkëta demokratike”, thuhet në urimin e Presidentes Osmani. 

Në vijim gjeni të plotë urimin e Presidentes Osmani: 

Sot komuniteti boshnjak feston Ditën Botërore të Boshnjakëve. Ua uroj këtë ditë dhe i përgëzoj. Ata e pasurojnë diversitetin kulturor tonin, bashkë me komunitetet e tjera. Populli i Kosovës u është mirënjohës atyre për kontributin historik në promovimin e vlerave të përbashkëta demokratike. Ata janë kontribues të rëndësishëm për ndërtimin e jetës demokratike në Kosovë dhe do të bëjmë gjithçka për promovimin jo vetëm të të drejtave të tyre kombëtare, por edhe të kulturës e të gjuhës së tyre. Ruajtja dhe kultivimi i traditave, gjuhës e kulturës së boshnjakëve të Kosovës është me rëndësi për diversitetin gjuhësor e kulturor të vendit tonë.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.