presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Osmani u nderua me çmimin “Doctor Honoris Causa” nga Universiteti prestigjioz i Ankarasë

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani – Sadriu, e cila po qëndron në Turqi, me ftesë të presidentit Recep Tayyip Erdoğan, gjatë ditës së stome është nderuar me çmimin “Doctor Honoris Causa”, nga Universiteti prestigjioz i Ankarasë.

Presidentja Osmani ka thënë se është nder i dyfishtë ta pranoj çmimin Doctor Honoris Causa nga Universiteti prestigjioz i Ankarasë, e posaçërisht nga Fakulteti Juridik.

“Ky çmim është respekt ndaj marrëdhënieve ndërmjet Republikës së Kosovës dhe asaj të Turqisë, por edhe për popujt, stafin akademik dhe studentët tanë!”, ka thënë Presidentja Osmani.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.