presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Osmani takoi Presidentin e El Salvadorit, Nayib Bukele

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani është takuar me Presidentin e El Salvadorit, Nayib Bukele.

Postimi i plotë i Presidentes:

El Salvadori vazhdimisht ka qenë një partner përkrahës për Kosovën.

Në takimin bilateral me Presidentin Nayib Bukele, sundimi i ligjit, prosperiteti ekonomik dhe zgjerimi i aleancave ishin në qendër të diskutimeve.

Vendet tona kanë potencial të madh për bashkëpunim, prandaj kjo vizitë përbën një hap të rëndësishëm drejt realizimit të këtij potenciali.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.