presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Osmani dekoroi me Medaljen Presidenciale të Meritave, Gratë e Ukrainës

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani dekoroi me Medaljen Presidenciale të Meritave, Gratë e Ukrainës.

Medalja e pranuar nga deputetja e Parlamentit të Ukrainës, Yevheniia Kravchuk, si dhe gazetaret ukrainase, i dedikohet trimërisë, sakrificës dhe kontributit të grave të Ukrainës në mbrojtje të vlerave të lirisë dhe demokracisë.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.