presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Jahjaga vendosi kurorë lulesh në përkujtim të ushtarëve britanikë

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga, e shoqëruar nga ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Republikën e Kosovës, zotëri Ruairi O’connell, përfaqësues të KFOR-it, si dhe komandanti i FSK-së, gjenerali Rrahman Rama, vunë kurora lulesh në memorialin britanik në bazën kryesore të KFOR-it në Film City në Prishtinë, në përkujtim të ushtarëve të rënë gjatë Luftës së Parë Botërore e deri te të rënët në Kosovë.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.