presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Jahjaga takoi liderët e partive opozitare, Kryeministrin Mustafa dhe kryetarin e Kuvendit, Veseli

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga priti sot në takim kryetarët e subjekteve politike opozitare, z. Visar Ymeri, kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje, z. Ramush Haradinaj, kryetar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe z. Fatmir Limaj, kryetar i NISMA për Kosovën, në përpjekje për të tejkaluar situatën e krijuar në vend.

Gjatë ditës, Presidentja ka takuar edhe Kryeministrin z. Isa Mustafa dhe Kryetarin e Kuvendit, z. Kadri Veseli.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.