presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Jahjaga priti zëvendësshefin e UNMIK-ut, Robert E. Sorenson

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga, priti sot në takim lamtumirës zëvendësshefin e UNMIK-ut z. Robert E. Sorenson.

Presidentja Jahjaga e përgëzoi z. Sorenson për angazhimin dhe kontributin e tij gjatë misionit në Kosovë, por njëherësh përshëndeti edhe punën që ka bërë UNMIK-u në Kosovë gjatë gjithë këtyre viteve si dhe për misionin e tij simbolik, por të rëndësishëm që po e kryen në Kosovë pas shpalljes së pavarësisë.

Zëvendësshefi i UNMIK-ut z. Robert E. Sorenson e falënderoi Presidenten Jahjaga për bashkëpunimin që Presidenca dhe institucionet e tjera të Kosovës kanë me misionin e UNMIK-ut.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.