presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Jahjaga ngushëllon presidentin dhe familjarët e viktimave të përmbytjeve në Tetovë

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga, ka shprehur dhimbjen e thellë pas humbjes së jetës së qytetarëve të Tetovës, pas vërshimeve që goditën qytetin dhe rrethinën e tij.

Në emër të qytetarëve të Republikës së Kosovës dhe të institucioneve të saj, Presidentja Jahjaga iu shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjarëve të qytetarëve që kanë humbur jetën, popullit të Maqedonisë dhe Presidentit të Republikës.Në këto çaste të dhimbjes së thellë populli i Kosovës dhe institucionet e saj janë me familjet e atyre që humbën jetën në vërshimet dhe përmbytjet e rënda që goditën qytetin e Tetovës. Republika e Kosovës shpreh gatishmërinë e saj për të ndihmuar qytetarët dhe institucionet e Maqedonisë në tejkalimin e gjendjes së krijuar. 

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.