presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Jahjaga mori pjesë në akademinë përkujtimore në njëvjetorin e vdekjes së Nekibe Kelmendit

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga mori pjesë sot në akademinë përkujtimore në njëvjetorin e vdekjes së zonjës Nekibe Kelmendi, një nga themelueset e LDK-së, ish-deputete në Kuvendin e Kosovës dhe ministre në Qeverinë e Republikës së Kosovës.

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga mori pjesë sot në akademinë përkujtimore në njëvjetorin e vdekjes së zonjës Nekibe Kelmendi, një nga themelueset e LDK-së, ish-deputete në Kuvendin e Kosovës dhe ministre në Qeverinë e Republikës së Kosovës.Me këtë rast, Presidentja Jahjaga ia dorëzoi familjes Kelmendi vendimin e saj për dekorimin e Nekibe Kelmendit me Urdhrin për Paqe, Demokraci dhe Humanizëm “Dr. Ibrahim Rugova”, për veprën jetësore dhe kontributin e veçantë në procesin e shtetndërtimit të Republikës së Kosovës, për ndërtimin e paqes, zhvillimin e demokracisë dhe të humanizmit.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.