presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Jahjaga e dekoroi këngëtaren Shkurte Fejza me Medaljen Presidenciale të Meritave

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga, priti sot në takim këngëtaren e mirënjohur, zonjën Shkurte Fejza, të cilën në 40-vjetorin e punës e dekoroi me Medaljen Presidenciale të Meritave, për angazhim dhe kontribut të dhënë në fushën e kulturës.

Presidentja Jahjaga i uroi këngëtares Fejza suksese të mëtutjeshme në karrierën e saj profesionale.Medalja Presidenciale e Meritave u jepet personave që me punën e tyre kanë kontribuar në fusha të veçanta si: arsim, shkencë, kulturë, rini, sport, siguri e shërbim civil.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.