presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Atifete Jahjaga mori pjesë në ceremoninë e shenjtërimit të Papës Gjoni XXIII dhe Papë Gjon Pali II

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga mori pjesë sot në ceremoninë e organizuar në Vatikan, me rastin e shenjtërimit të Papës Gjoni XXIII dhe Papë Gjon Pali II.

Në këtë ceremoni mori pjesë edhe kryeministri i Republikës së Kosovës, z.Hashim Thaçi dhe ministrja e Integrimeve Evropiane, Vlora Çitaku.Në ceremoninë e shenjtërimit morën pjesë afro 100 delegacione shtetërore nga e gjithë bota.   

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.