presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja: 11 shtatori i vitit 2001 ndryshoi rrjedhën e historisë përgjithmonë

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se 11 shtatori i vitit 2001 ndryshoi rrjedhën e historisë përgjithmonë.

Postimi i plotë i Presidentes Osmani:

11 shtatori i vitit 2001 ndryshoi rrjedhën e historisë përgjithmonë.

Sot, krahas aleatëve tanë amerikanë, nderojmë 3 mijë viktimat e sulmeve terroriste kundër Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ndërsa riafirmojmë përpjekjet tona të çdoditshme në mbrojtje të lirisë e demokracisë, vlera të cilat definojnë miqësinë dhe partneritetin tonë të përhershëm.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.