presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidenti Thaçi priti drejtuesit e institutit “Atomi”

Prishtinë, 30 gusht 2016 – Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në takim drejtuesit e institutit “Atomi”, Jusuf Thaçin, drejtor ekzekutiv, dhe Edona Zogun, përgjegjëse për komunikim.

Presidenti Thaçi ka shprehur përkrahje për institutin “Atomi”, që merret me identifikimin dhe përkrahjen e personave me inteligjencë të jashtëzakonshme në Kosovë. Drejtori Ekzekutiv pranë këtij instituti, Jusuf Thaçi, tha se projekti “Atomi” ka identifikuar çdo vit nxënësit më të talentuar dhe ka punuar me ata për zhvillimin e kapaciteteve të tyre intelektuale. “Nxënësit që kanë kaluar në projektin “Atomi” kanë shënuar suksese në botë, së fundi edhe duke fituar medaljen e bronztë në Olimpiadën Ndërkombëtare të Matematikës”, theksoi drejtori ekzekutiv i institutit “Atomi”, Jusuf Thaçi.Ndërkaq, përgjegjësja për komunikim pranë institutit “Atomi”, Edona Zogu, ka njoftuar se projekti ka nevojë për mbështetje institucionale për të vazhduar përkrahjen për nxënësit më të talentuar të Kosovës.Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, tha se vazhdimisht ka përkrahur këtë projekt dhe ka shprehur mbështetje për punën e tij.“Projektet që synojnë përkrahjen e rinisë kosovare, veçanërisht nxënësve të talentuar, do të ketë gjithmonë mbështetjen e institucioneve shtetërore të Kosovës”, përfundoi presidenti Thaçi.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.