presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidenti Thaçi pranon kredencialet nga ambasasdori i Belgjikës, Frederic Maurice

Prishtinë, 20 tetor 2020 – Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pranuar sot letrat kredenciale të ambasadorit të ri jorezident të Belgjikës në Kosovë, Frederic Maurice.

Presidenti Thaçi pranon kredencialet nga ambasasdori i Belgjikës, Frederic MauricePrishtinë, 20 tetor 2020 – Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pranuar sot letrat kredenciale të ambasadorit të ri jorezident të Belgjikës në Kosovë, Frederic Maurice.Në takimin njoftues, presidenti Thaçi ka shprehur mirënjohjen e shtetit të Kosovës për mbështetjen e Belgjikës në procesin shtetndërtues të vendit tonë dhe në agjendën evropiane.Po ashtu, presidenti Thaçi ka theksuar se Kosova mbetet e përkushtuar në rrugën e saj euroatlantike.  

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.