presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidenti Sejdiu ngushëlloi Presidentin Obama

Me rastin e vdekjes së Senatorit Edward M. Kennedy, Presidenti i Republikës së Kosovës, dr. Fatmir Sejdiu, i dërgoi një telegram ngushëllimi Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, z. Barack Obama. Në vijim po e japim tekstin e këtij telegrami:

Shkëlqesisë së tij, Barack Obama,President i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Në emër të popullit dhe të institucioneve të Republikës së Kosovës, ju shpreh ngushëllimet më të sinqerta për vdekjen e Senatorit të shquar demokrat, ligjvënësit me reputacion të madh, z.Edward M. Kennedy.  Lajmi për shuarjen e tij është pritur me pikëllim kudo në vendin tim, sepse Senatori Kenedi ka gëzuar përherë admirimin dhe respektin e të gjithë qytetarëve të Kosovës.  I nderuar President, ju lus që ndjenjën tonë të dhembjes së thellë t’ia përcillni edhe familjes së nderuar të Senatorit Kennedy dhe gjithë popullit amerikan!Zoti e bekoftë Senatorin Kennedy dhe familjen e tij!Zoti i Bekoftë Shtetet e Bashkuara të Amerikës!Me respekt, Dr. Fatmir Sejdiu,President i Kosovës

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN

This site is registered on wpml.org as a development site.