presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidenti Sejdiu, Kryeministri Thaçi dhe Ministri Hyseni do të takohen edhe me Sekretaren amerikane të Shtetit, Condoleezza Rice

Më 18. VII. 2008, gjatë qëndrimit të tyre në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Presidenti i Republikës së Kosovës, z. Fatmir Sejdiu, Kryeministri, z. Hashim Thaçi, dhe Ministri i Punëve të Jashtme, z. Skënder Hyseni, do të takohen edhe me Sekretaren amerikane të Shtetit, znj. Condoleezza Rice.

Ndërsa, siç ju kemi njoftuar tashmë, Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, z. George W. Bush, do t’i presë ata, në Shtëpinë e Bardhë, më 21 korrik 2008.

This site is registered on wpml.org as a development site.