presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Për fundvit, Presidentja Osmani viziton Stacionin Policor Qendër

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani e shoqëruar nga ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, dhe drejtori i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha, në prag të Vitit të Ri, vizitoi Stacionin Policor Qendër.

Presidentja Osmani shprehu vlerësim të thellë për angazhimin profesional dhe përkushtimin e jashtëzakonshëm të Policisë së Kosovës në mbrojtjen e sovranitetit të shtetit gjatë një viti sfidues për sigurinë kombëtare, përfshirë edhe në ndërrimin e motmoteve, larg familjeve të tyre.

Presidentja përkujtoi edhe Heroin e Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili ra fli në mbrojtje të rendit, ligjit, integritetit territorial dhe sovranitetit të shtetit tonë, si dhe në mbrojtje të dinjitetit të Republikës sonë.

Gjatë vizitës, Presidentja u informua edhe me dinamikat dhe aktivitetet e përditshme të Stacionit Policor Qendër dhe përgatitjet për ndërimin e moteve. Presidentja Osmani i inkurajoi të vazhdojnë me të njëjtën devotshmëri dhe integritet në shërbimin ndaj qytetarëve.

Duke uruar një Vit të Ri të mbarë, Presidentja Osmani potencoi se puna e Policisë së Kosovës është thelbësore për mirëqenien dhe sigurinë e të gjithë qytetarëve të Republikës.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.