presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Organizohet Ceremonia Shtetërore e shënimit të trevjetorit të shpalljes së pavarësisë së Republikës së Kosovës

Me rastin e trevjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Republikës së Kosovës, Ushtruesi i Detyrës së Presidentit të Republikës së Kosovës, dr. Jakup Krasniqi, organizon Ceremoninë Shtetërore të shënimit të trevjetorit të shpalljes së pavarësisë së Republikës së Kosovës.

Në këtë ceremoni janë ftuar që të marrin pjesë përfaqësuese të institucioneve vendore dhe ndërkombëtare, kori diplomatik i akredituar në vendin tonë, përfaqësues të partive politike, personalitete të shquara të vendit si dhe  përfaqësues të shoqërisë civile dhe të medieve.

Dita: E mërkurë, 16 shkurt
Koha: 18:00
Vendi: Hoteli Grand, Prishtinë

This site is registered on wpml.org as a development site.