presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Kumtesë për media

I nderuari z. Zapatero, uroj që të gjeni forcë ta përballoni këtë tragjedi ju vetë, Qeveria e Spanjës, por edhe qeveritë e vendeve të tjera, shtetasit e të cilëve kanë humbur jetën me rastin e kësaj fatkeqësie të rëndë.

Shkëlqesia e Tij Jose Luis Rodriguez ZapateroKryeministër i SpanjësMadridI nderuari z. Kryeministër,Ju lutem pranoni ngushëllimet tona më të sinqerta për tragjedinë me rastin e aksidentit të rëndë ajror që ndodhi dje në Madrid, në të cilin vdiqën 153 veta.Lajmi për këtë tragjedi na ka pikëlluar thellë të gjithëve, mua, institucionet dhe popullin e Republikës së Kosovës. I nderuari z. Zapatero, uroj që të gjeni forcë ta përballoni këtë tragjedi ju vetë, Qeveria e Spanjës, por edhe qeveritë e vendeve të tjera, shtetasit e të cilëve kanë humbur jetën me rastin e kësaj fatkeqësie të rëndë. Lutemi me ju dhe me familjarët e atyre që mbetën pa më të dashurit e vet!Sinqerisht,Dr. Fatmir SejdiuPresident i Republikës së Kosovës

This site is registered on wpml.org as a development site.