presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Këshilli Konsultativ për Komunitete ngushëllon familjen Reka

Në emër të Këshillit Konsultativ për Komunitete u shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjarëve dhe të afërmeve të familjes Reka, për vdekjen tragjike të dhjetë anëtarëve të saj, shkaktuar nga orteku i borës në fshatin Restelicë.

Në emër të Këshillit Konsultativ për Komunitete u shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjarëve dhe të afërmeve të familjes Reka, për vdekjen tragjike të dhjetë anëtarëve të saj, shkaktuar nga orteku i borës në fshatin Restelicë.

Gjithashtu solidarizohemi në ndarjen e dhimbjes të shkaktuar nga kjo tragjedi, e cila ka prekur thellë, jo vetëm familjarët e të afërmit, por edhe tërë qytetarët e Kosovës.

Kryesuesi i Këshillit,
Petar Miletić

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN

This site is registered on wpml.org as a development site.