presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Deklaratë e Presidentes Osmani për Ditën Ndërkombëtare të Paqes

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani në Ditën Ndërkombëtare të Paqes në një postim në Twitter ka thënë se nderon vendosmërinë e palëkundur të popullit të Kosovës për paqe dhe liri, përgjatë gjithë historisë.

Në vijim postimi i plotë:

Në Ditën Ndërkombëtare të Paqes, nderojmë vendosmërinë e palëkundur të popullit tonë për paqe dhe liri, përgjatë historisë.  Sot, arritjet tona si shtet sovran, paqedashës, demokratik dhe divers, forcojnë përkushtimin tonë për të vazhduar avancimin e paqes në vendimin tonë, rajon dhe më gjerë.

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.