presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Agjenda e Presidentes Jahjaga për datën 19 janar 2015

Agjenda e Presidentes Jahjaga për datën 19 janar 2015
 
Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga pret në takim zëvendeskryeministrin e Maqedonisë, Musa Xhaferi.

Dita: E hënë, 19 janar
Koha: 13:30
Vendi: Kabineti i Presidentes, C-101
 
Shënim: Mediat mund të marrin pamje në fillim të takimit.
 
*****
 
Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga pret në takim Ministrin e Punëve të Jashtme të Austrisë, z. Sebastian Kurz.

Dita: E hënë, 19 janar
Koha: 17:45
Vendi: Kabineti i Presidentes, C-101
 
Shënim: Mediat mund të marrin pamje në fillim të takimit.
 
*****
Presidentja Atifete Jahjaga dhe ministri Sebastian Kurz takohen me krerët e bashkësive fetare.

Dita: E hënë, 19 janar
Koha: 18:15
Vendi: Katedralja Nëna Tereze

*****
Presidentja Jahjaga dhe ministri Kurz marrin pjesë në hapjen e ekspozitës së Leopold Forstner.

Dita: E hënë, 19 janar
Koha: 19:00
Vendi: Katedralja Nëna Tereze

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.