presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Agjenda e Presidentes Jahjaga për datën 17 nëntor 2015

Agjenda e Presidentes Jahjaga për datën 17 nëntor 2015

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga pret në takim Mbretin e Mbretërisë Hashemite të Jordanisë, Abdullah II Ibn Al Hussein, i cili vjen për vizitë zyrtare shtetërore në vendin tonë, me ftesën e Presidentes Jahjaga.

Më poshtë agjenda e vizitës:

E martë, 17 nëntor 2015:

12:20  – Pritja me ceremoni zyrtare në sheshin “Ibrahim Rugova”

12:40 – Takimi i Presidentes Jahjaga me Mbretin Abdullah II në kabinetin e Presidentes, C-101

Pas takimit, Presidentja Jahjaga dhe Mbreti Abdullah II do të japin deklarata para mediave.

Pas takimit në Zyrën e Presidentes, Mbreti Abdullah II takohet me Kryeministrin e Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, në ndërtesën e Qeverisë.

Mediat mund të marrin pamje në fillim të takimit.

Shënim: Mediat duhet të jenë në ndërtesën e Kuvendit të Kosovës më së largu deri në orën 11:30.
 

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.