presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Agjenda e Presidentes Jahjaga për datën 13 shtator

Agjenda e Presidentes Jahjaga për datën 13 shtator

Në kuadër të Ditëve të Trashëgimisë Kulturore 2014, Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga, së bashku me ambasadorin britanik në Kosovë, Ian Cliff, Përfaqësuesin Special të BE-së në Kosovë, Samuel Zbogar dhe Shefin e Zyrës së Këshillit të Evropës në Prishtinë, Tim Cartwright, do të vizitojnë disa monumente kulturore e fetare në rajonin e Pejës. Udhëtimi nga Prishtina për në Pejë do të bëhet me tren.

Para nisjes, Presidentja Atifete Jahjaga, z. Samuel Zbogar dhe ambasadori Ian Cliff do të japin deklarata për media.

Dita: E shtunë, 13 shtator
Koha: 08:30-09:00
Vendi: Stacioni i trenit në Prishtinë

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.