Predsednik posetio karantin u Studentskom domu, obavešten o merama koje se preduzimaju u nezi prema onima koji su se vratili u zemlju

Priština, 27. mart 2020. godine – Predsednik zemlje Hashim Thaçi danas je posetio Studentski dom, gde je izbliza video mere koje su preduzete radi staranja o Kosovarima koji su se vratili iz drugih zemalja u ovim danima pandemije COVID-19.

Predsednik Thaçi je rekao da mu je drago što vidi državne kapacitete koji su stavljeni u službu suočavanja sa virusom COVID-19.

„Studentski dom je postao karantin za pridošle iz drugih zemalja zbog dobrobiti onih koji se vraćaju, zbog dobrobiti njihovih porodica i zbog dobrobiti čitavog našeg društva. Naravno da uvek treba da budemo disciplinovaniji. I nadležni iz Nacionalnog instituta za javno zdravlje, ali i oni iz Centra za porodičnu medicinu ovde rade veoma dobar posao“, rekao je predsednik Thaçi.

Šef države je dodao da je pre dva dana posetio UKCK i da je i tamo video potpunu mobilizaciju, juče je posetio Medicinski bataljon Bezbednosnih snaga Kosova i danas je video mobilizaciju u Studentskom domu, koji je postao karantin za Kosovare koji su se vratili.

„I direktor, ali i lekari su me obavestili o svim okolnostima koje su se stvorile, o mogućnostima i kapacitetima koje koriste. Kao institucije, svi mi treba da nastavimo da pružamo još snažniju podršku, svim potencijalima koje imamo, koji ni do sada nisu nedostajali, i izuzetno me ohrabruje posao koji se radi“, rekao je on.

Predsednik Thaçi je rekao da je njegova poruka da se spreči najgore u ovoj bici sa zlom, ostajući kod kuće, jer prema njegovom mišljenju je to način na koji se građani staraju o sebi, o svojim porodicama i o čitavom našem društvu.

„Ostanite kod kuće, bez panike, bez straha. Pokažite maksimalnu pažnju“, zaključio je predsednik Thaçi.