Predsednica Atifete Jahjaga posetila Dečje SOS – selo u Prištini

Predsednica Republike Kosovo, gospođa Atifete Jahjaga danas je posetila Dečje SOS- selo u Prištini.

Ona je razgovarala sa rukovodstvom ove institucije i upoznala sa opštim stanjem, radom i  problemima sa kojima se sučeljava ova institucija.

Ovom prilikom, Predsednica Jahjaga je podelila poklone deci ove institucije povodom praznika Nove Godine.

Ovo veće slavlja Nove Godine došla sam da posetim ovu decu, koja su smeštena u ovaj centar, koji uz pažnju svih nas i celog našeg društva, koji uz uzajamnu ljubav se spremaju za život, da budu važni davaoci doprinosa razvoju našeg društva  rekla je Predsednica Jahjaga tokom ove posete.

Kao što je postalo tradicija podelili smo po jedan simbolični paket radi obeležavanja ovog dana sa željom da iduću godinu provodimo uz razumevanje, solidarnost, bogatstvo, radi izgradnje jedne bolje budućnosti za svu ovu decu i za sve građane Kosova reče Predsednica Jahjaga.

U okviru stalne pažnje i pomoći za ove institucije, Predsednica Jahjaga je prošle nedelje pomogla Dečje SOS – selo Kosova sa 3 (tri) hiljade Eura iz budžeta Ureda Predsednice.