Presidentja Osmani shpreh ngushëllime për ndarjen nga jeta të Fazli Veselit

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani në emër të saj dhe të qytetarëve të Kosovës ka shprehur ngushëllime për ndarjen nga jeta të Fazli Veselit, babait të ish-kryetarit të Kuvendit të Kosovës dhe ish-kryetarit të PDK-së, z. Kadri Veselit.

“Ndarja nga jeta e më të dashurit tuaj, në një kohë të vështirë për familjen, është humbje e madhe për familjen dhe miqtë”, thuhet në telegramin e Presidentes Osmani.