presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidentja Jahjaga priti ambasadoren e Finlandës në Kosovë, Anne Huhtamӓki

Presidentja e Republikës së Kosovës zonja Atifete Jahjaga priti sot në takim ambasadoren e Republikës së Finlandës në Kosovë, zonjën Anne Huhtamӓki, e cila i dorëzoi letrat kredenciale.

Presidentja Jahjaga e falënderoi ambasadoren Huhtamӓki për mbështetjen që Finlanda i ka dhënë institucioneve të Kosovës në çdo fazë të shtetndërtimit,  fuqizimit të institucioneve dhe të demokracisë.Ajo vlerësoi lartë marrëdhëniet dhe bashkëpunimin ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Republikës së Finlandës dhe  mbështetjen që ky vend i ka dhënë procesit të konsolidimit ndërkombëtar të shtetësisë së Kosovës dhe perspektives së saj evropiane. Ambasadorja e Republikës së Finlandës në Prishtinë, zonja Anne Huhtamӓki,  shprehu vendosmërinë e vendit të saj për të thelluar bashkëpunimin me Republikën e Kosovës në çdo fushë me interes të përbashkët. 

Ky postim është gjithashtu i disponueshëm në gjuhë: EN SR

This site is registered on wpml.org as a development site.