presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidenti Sejdiu priti znj. Jane Armitage, drejtoreshë rajonale e Bankës Botërore

Presidenti i Republikës së Kosovës, dr. Fatmir Sejdiu priti sot drejtoreshën rajonale të Bankës Botërore, znj. Jane Armitage, e cila ritheksoi përkushtimin e Bankës Botërore për ta ndihmuar Kosovën dhe të ardhmen.

Në këtë takim, në të cilin mori pjesë edhe z. Ranjit Nayak, përfaqësues i Bankës Botërore në Kosovë, Presidenti Sejdiu e falënderoi znj. Armitage për mbështetjen që ky institucion i ka dhënë Kosovës.Presidenti Sejdiu theksoi se Banka Botërore, duke mbështetur shumë projekte me rëndësi vitale për vendin tonë, ka qenë dhe mbetet partnere e rëndësishme e popullit dhe institucioneve të Kosovës në përpjekjet e përbashkëta për rimëkëmbjen ekonomike dhe zhvillimin e përgjithshëm të saj.

This site is registered on wpml.org as a development site.