presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidenti Sejdiu ngushëlloi familjen Aliu

Presidenti i Republikës së Kosovës, dr. Fatmir Sejdiu i ka dërguar një telegram ngushëllimi familjes Aliu, me rastin e vdekjes së më të dashurit të tyre, z. Ali Aliu.

Në telegram thuhet:

E nderuara familje Aliu,  Ju përcjell ngushëllimet e mia më të sinqerta për ndarjen nga jeta të më të dashurit tuaj, z. Ali Aliu, veprimtar i shquar i çështjes kombëtare. Ali Aliu ia përkushtoi tërë jetën çështjes kombëtare, për çka u persekutua dhe vuajti në burg në kohën e regjimit pushtues.  Lajmin për vdekjen e tij e morëm me pikëllim të thellë, por jemi të bindur se virtytet e Ali Aliut do të kujtohen përherë nga qytetarët e Republikës së Kosovës.   Shpirtërisht dhe në lutje jemi me Ju në këto çaste pikëllimi! Zoti e bekoftë Ali Aliun dhe familjen e tij!                                                 Me respekt,                                                                     Dr. Fatmir Sejdiu,                                                President i Republikës së Kosovës 

This site is registered on wpml.org as a development site.