presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS
...

Presidenti Sejdiu dekoron me Medaljen e Artë ?Luftëtari i Lirisë- Adem Jashari?, Elez (Ramë) Gecajn dhe Maxhun (Brahim) Berishën

Presidenti i Republikës Fatmir Sejdiu ka marrë vendim që të dekorojë me Medaljen e Artë ?Luftëtari i Lirisë – Adem Jashari? Elez( Ramë) Gecajn dhe Maxhun (Brahim) Berishën.

Ky dekorim për trimërinë e treguar dhe kontributin e dhënë për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës, bëhet me rastin e 11 vjetorit të rënies së tyre në Betejën e Pozharit. Me rastin e dekorimit të Elez Gecajt dhe Maxhun Berishës,  do të organizohet një tubim në Shtëpinë e Kulturës “ Jusuf Gërvalla“ në Deçan në 28 mars në ora 12.00.

This site is registered on wpml.org as a development site.