presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS

Presidenja Osmani ka takuar dje, ambasadorin francez Olivier Guérot

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur dje në takim ambasadorin e Francës, Olivier Guérot. Në takim është biseduar për zhvillimet e fundit në vend, si dhe procesin e anëtarësimit të Kosovës në organizatat ndërkombëtare. Presidentja Osmani falënderoi Francën për mbështetjen e dhënë për Kosovën në Këshillin e Evropës. Në takim u konfirmua gatishmëria për…

Fjala e Presidentes Osmani në aktivitetin “Ditët e Tokës në Kosovë”

Faleminderit shumë Fatmir, Faleminderit të gjithëve që jeni sot prezent, Ka një kohë që kemi filluar me aktivitete që i dedikohen tokës, por ashtu siç e kam thënë kur para disa ditësh jam takuar me studentët, me nxënësit tanë, Dita e Tokës duhet të jetë çdo ditë për ne. I nderuar Ministër Aliu, E nderuar…

Presidentja Osmani priti në takim Sekretarin e Përgjithshëm të Organizatës Botërore të Doganave, z. Kunio Mikuriya

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur në takim Sekretarin e Përgjithshëm të Organizatës Botërore të Doganave, z.Kunio Mikuriya. Në takim me me z.Mikuriya, Presidentja Osmani ka theksuar se Kosova është e përkushtuar të punojë ngushtë me Organizatën Botërore të Doganave për partneritet në dobi të të dy palëve, rritje të performansës doganore…

Presidentja Osmani i ka dhuruar një kontigjent librash Bibliotekës shqipe të Manastirit

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani gjatë vizitës zyrtare në Maqedoni të Veriut, në një ceremoni të mbajtur në Ambasadën e Kosovës në Shkup i ka dhuruar një kontigjent librash Bibliotekës shqipe të Manastirit, e cila është në themelim e sipër. Presidentja Osmani ka përgëzuar nismëtaren Emira Selimi për punën dhe përkushtimin e jashtëzakonshëm…

Presidentja Osmani ka dekoruar post mortem me Urdhrin “Hasan Prishtina”, ideologun, politikanin, filozofin dhe liderin Arbën Xhaferi

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, ka dekoruar sot post mortem me Urdhrin “Hasan Prishtina”, ideologun, politikanin, filozofin dhe liderin Arbën Xhaferi, në një ceremoni të organizuar në Ambasadën e Kosovës në Shkup, ku të pranishëm ishin edhe disa nga pjesëtarët e familjes së tij. “Arbën Xhaferi do të kujtohet e vlerësohet përherë…

This site is registered on wpml.org as a development site.