presidenca-logo
DR. VJOSA OSMANI SADRIU
PRESIDENTE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS

Fjala e Presidentes Osmani në Akademinë përkujtimore të 24 vjetorit të masakrës në Studime të Vushtrrisë

Shumë të nderuara familje të Studimes dhe gjithë Vushtrrisë I nderuar kryetar Konjufca, I nderuar kryetar i Komunës Idrizi, I nderuar kryetar Krasniqi, Të nderuar deputet, I nderuar kryetar i fshatit, Përfaqësues të familjeve të dëshmorëve, martirëve dhe veteranëve të UÇK-së, Të nderuar ish-kryetar të Komunës, Të nderuar përfaqësues të Organizatave të dala nga lufta, […]

Fjalimi i Presidentes Osmani në programin përmbyllës të fushatës “Art për Shpresë”

I nderuar ambasador Angılı, Të nderuar Ministra, Deputetë të Kuvendit të Kosovës, Kryetar të komunave, Të nderuar përfaqësues të institutit “Yunus Emre”, Përfaqësues të komunitetit turk, Përfaqësues të KFOR-it, Anëtarë të Ekipit të Kërkim Shpëtimit nga FSK dhe anëtarë të Shoqatës së Kërkim-Shpëtimit, Vërtetë jam e nderuar që të jem sonte në mesin tuaj në […]

Presidentja Osmani priti në takim ambasadorët e vendeve të Quint-it dhe Shefin e Zyrës së BE-së

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të Quint-it në Kosovë, gjegjësisht, ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar, Nicholas Abbott, ambasadorin e Gjermanisë, Jörn Rohde, ambasadorin e Italisë, Antonello De Riu, ambasadorin Francës, Olivier Guérot, Zëvendës Shefen e Misionit të Shteteve të Bashkuara, Alyson Grunder, si dhe Shefin […]

Fjalimi i Presidentes Osmani në ceremoninë e rreshtimit të Kuadrateve të FSK-së, me rastin e shënimit të Epopesë së UÇK-së

I nderuar baca Rifat, Shumë të nderuar anëtarë të familjes legjendare Jashari, I nderuar kryetar i Kuvendit, z. Konjufca, I nderuar kryeministër i Republikës, z. Kurti, I nderuar ministër Mehaj, I nderuar komandant i Forcës së Sigurisë, gjenerallejtënant Jashari, Të nderuar ambasadorë, përfaqësues të misioneve diplomatike në vendit tonë, Të nderuara familje të dëshmorëve, Të […]

This site is registered on wpml.org as a development site.